Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)
Sportu zdar aneb jak cvičit v tom největším pohodlí

Sportu zdar aneb jak cvičit v tom největším pohodlí

Perfektní Prádlo.cz 28. 12. 2021 Módní poradna

Jste sportovními nadšenci, nebo pouze doma příležitostně cvičíte? Jaké druhy sportovního prádla vlastně vůbec existují, jaké jsou jeho funkce a jak jej správně vybrat? Na tyto otázky naleznete odpovědi právě v tomto článku, ve kterém kromě toho najdete také inspiraci pro trendy sportovní spodní prádlo letošní sezóny.

Jste sportovními nadšenci, nebo pouze doma příležitostně cvičíte? Tak či tak, aby vaše fyzická aktivita byla produktivní a účinná, musíte se cítit v tom největším pohodlí, co se „cvičebního úboru“ týče. Základem správně zvoleného outfitu ať už sportovního či pro každodenní nošení je vždy kvalitní spodní prádlo. Jaké druhy sportovního prádla vlastně vůbec existují, jaké jsou jeho funkce a jak jej správně vybrat? Na tyto otázky naleznete odpovědi právě v tomto článku, ve kterém kromě toho najdete také inspiraci pro trendy sportovní spodní prádlo letošní sezóny.

Sportovní spodní prádlo UNISEX

Funkční a termo prádlo jsou těmi nejlepšími společníky nejen při lyžování, ale i ostatních sportech dělaných v chladném období. Funkční a termo prádlo je poměrně nováčkem ve světě spodního sportovní prádla. Dříve jejich funkci plně vykonávaly spodní košilky či teplé zimní punčochy.

Funkční prádlo a termo prádlo je vyráběné ze syntetických pružných materiálů, které odvádějí přebytečnou vlhkost a částečně i zahřejí. Díky pružnosti a pevnosti materiálu neztrácejí tvar a přilnou se zcela k tělu, tvoří tak „hladkou“ vrstvu pod hlavním oblečením.

Dnes již můžete vybírat z nepřeberného množství značek, typů i barev. Typické pro všechny typy je však druh. Většinou se totiž jedná o přilnavé tričko s dlouhým či krátkým rukávem, někdy se lze setkat i s tílkem, a těsné legíny.

Dámské termotriko WINNER Compresion I Dámské termo spodky WINNER Compresion II 

POZOR: Funkční a termo prádlo by mělo vždycky k tělu přilnout a utvořit tak druhou vrstvu. Jestliže tričko či legíny budou plandat budou nepohodlné a zároveň nebudou plnit funkce, ke kterým jsou určené.

VÝBĚR: Určit správnou velikost u tohoto typu spodního sportovního prádla není nijak složité. Neliší se nijak od ostatního oblečení a většinou mají všechny typy stejné funkce. Důležité je, aby termo a funkční prádlo vždy k tělu přilnulo.

DÁMSKÉ TERMOTRIKO WINNER COMPRESION I

DÁMSKÉ TERMO SPODKY  WINNER COMPRESION II

Nenechte si ujít další články o sportovním spodním prádle, které jsme si pro vás připravili. 

Jaké sportovní spodní prádlo pro muže letí a jak jej vybírat?

Jaké dámské sportovní spodní prádlo můžete nosit a k čemu je dobré?

Doufáme, že Vám tento článek poskytl užitečné informace a přejeme Vám ten nejjednodušší výběr a příjemný nákup.