Zavolejte nám (Po-Pá 9-14)

Výměna a vrácení zboží

Na této stránce naleznete informace, jak postupovat, když vám zakoupené zboží nesedí nebo pro vás není prostě to pravé a chcete jej vrátit či vyměnit.

Jak mohu zboží vrátit či vyměnit?

V případě, že jste spotřebitel, máte dle § 1829 odst. 1 občanského zákoníku právo zakoupené zboží vrátit bez udání důvodu, a to ve lhůtě 14 dnů, která začíná běžet následující den po převzetí zboží spotřebitelem - u nás je tato lhůta prodloužena až do 30 dnů od převzetí zboží.
Rozhodnete-li se využít tohoto práva, je nutné nám ve stanovené lhůtě odeslat vyplněný Formulář pro odstoupení od smlouvy spolu se zakoupeným zboží na adresu:

Sempra fashion s.r.o.
Nádražní 1705/48
785 01 Šternberk

Zboží můžete vrátit přes Českou Poštu, PPL, Zásilkovnu a nebo na výdejním místě Nádražní 1705/48, Šternberk 785 01.

Pokud ale zboží nakupujete v rámci své obchodní či podnikatelské činnosti (o čemž rozhoduje uvedení IČ na nákupním dokladu), právo na odstoupení ani na výměnu zboží vám nevzniká.

Vracené zboží uveďte prosím do původního stavu (v originálním obalu, s neporušenými visačkami a samozřejmě nenošené) a dobře ho zabalte, aby nedošlo k jeho poškození během přepravy.
U spodního prádla je nutné dodržet hygienická opatření při zkoušení - prádlo se zkouší vždy na vlastní spodní prádlo, nikdy ne na holé tělo.  Nejsou-li stanovené hygienické podmínky dodrženy, šlo by již o zboží, které nelze na základě směrnice 97/7/ES o ochraně spotřebitele v případě smluv uzavřených na dálku pro svůj charakter vrátit.

Upozorňujeme, že na výměnu zboží není žádný právní nárok a tudíž si vyhrazujeme právo jednotlivé případy posuzovat individuálně a případně požadavek na výměnu zboží bez udání důvodu zamítnout.

Na nově vybrané zbož si udělejte novou objednávku, a do poznámky k objednávce prosím napište, že se jedná o výměnu, ideálně také s číslem původní objednávky.

Jaké zboží nelze vrátit vůbec?

Spotřebitel nemůže odstoupit od smlouvy např.

V případě sortimentu intimního charakteru, jakým je např. spodní prádlo, zboží nesmí být nikterak užíváno. Spotřebitel má právo si zboží vyzkoušet s tím, že dodrží základní hygienické předpoklady takového vyzkoušení - zkoušet pouze přes spodní prádlo nebo použít např. přibalené ochranné folie (v případě kalhotek, plavek a podobného sortimentu). Nedodrží-li se stanovené hygienické podmínky, šlo by již o zboží, které nelze na základě směrnice 97/7/ES o ochraně spotřebitele v případě smluv uzavřených na dálku pro svůj charakter vrátit.

Potřebujete jen jinou velikost?

Pokud si přejete jinou velikost či barvu, není nic jednoduššího než si vytvořit na www.perfektnipradlo.cz novou objednávku s poznámkou o vrácení původního zboží spolu s číslem předešlé objednávky. V případě, že zboží s požadovanými parametry na e-shopu nenajdete, nemáme jej již bohužel k dispozici.

Nevyhovující zboží můžete do 30 dnů vrátit bez udání důvodu - viz Odstoupení od smlouvy.

TIP: Pokud se nemůžete rozhodnout mezi dvěma velikostmi, neváhejte a objednejte si na zkoušku klidně obě dvě. Tu, která vám nebude sedět, můžete do 30 dnů vrátit.